Massacre survivor Dren Caka

Massacre survivor Dren Caka

Massacre survivor Dren Caka, photographed by The Telegraph in 1999, remembers the night his mother and sisters were murdered by Serbian police in one of the most notorious episodes of the war.

www.yeahfil.ms Tags: yeah films hd film summer february march april may june july august 2011 documentary adventure reality miguel barbosa vancouver ottawa toronto london niagara falls oakville friends youth crew canada suburbia


19 Responses to “Massacre survivor Dren Caka”

 1. Pashtrik Mejzini says:

  Zoti? të ruajt edhe paqë jetë të gjatë e të lumtur!

 2. MegaMikss says:

  KOSOVO IS? SERBIA! Le? Kosovo est? Serbie! KOSOVO JE SRBIJA! ?????? ?? ??????!? Kosovo? ist Serbien! ?? ???????????? ?????? ? ??????! Kosovo is Servië! Kosowo? to Serbia! O? Kosovo é Sérvia! KOSOVO ESTE SERBIA! Kosovo es Serbia!? Kosovo är Serbien! ?????? ???? ??????! Kosovo je srbsko!? ?????? ? ??????!

  KOSOVO IS THE HEART OF? SERBIA !!!

  KOSOVO ËSHTË ZEMRA E? SËRBISE !!!?

  ?????? ?? ????? ?????? !!!

  KOSOVO & METOHIA? IS FOREVER SERBIA? !!!

  + C C C C +

 3. W84itgurl says:

  ishalla te shkon jeta sa ma? mirr bre dren

 4. nazmi nazmifakekilla says:

  o familen jauu qifsha serbve kejt jau qiifshaa me motraa me thmij me? nana me te ton qka i kon KAURT E FAMILIIIES.

 5. vetemful says:

  Serbs in Presheva Valley nowdays are trying to do the same things they did at this guy. Serbs only accuse civilians of being? part of the UCK, just to treat them badly or arrest them.

 6. neoarcadezr says:

  I know plenty of serbian kids that turned orphan thanks to KLA? soo…

 7. megaton38 says:

  TE? RUJT ZOTI U BEFSH 100 VJEC

 8. kosovaprincess100 says:

  This made me cry so bad. :’| I went through a similar thing. Me and my family escaped the war to the? UK. Now at 14 I still think of my cousins. R.I.P You are so brave for explaining your story. 🙂

 9. TheMrDukagjini says:

  me behet qefi si te shof Gjall.. kam Kajt kur e kam? par ate Interviev ne Lufte kur te kan qen duke te mjeksu dhe te kn mar ne Pytje… Never forget!!!
  E jept Zoti nje Jete te Gjat ty dhe Dashamirve te tu..

 10. zeropdd says:

  what a? strong dude

 11. AntiEliteGuardian says:

  Paqja e Allahut / Zotit qofte me ty dhe pjesen tjeter te familjes tende vlla..
  Cdo gje eshte e shkruar, nuk e nderrojme? dot as ti e as une e asnjeri tjeter.
  Me behet qejfi qe je gjalle, dhe mundohu te jesh i dobishem ne jeten tende qe Zoti te ka falur vlla.. nuk ka qene akoma koha jote.
  LAVDI TE RENEVE CIVILE DHE TE GJITHE DESHMOREVE TE U C K

 12. AntiEliteGuardian says:

  I am a peaceful man,? But i wouldn’t mind killing a serb

 13. 13yllza says:

  E kam degjuar interviten pes her me radh edhe as per nje moment nuk jam dalur te? qaj. Je njeriu ma i fort qe kam par deri me tani, zoti qoft me ty.
  Nëse dikush din si te bij ne kontakt me Dren Caken le te me lajmroj.

 14. TheDrrilon1 says:

  a osht ky dreni ne 1:20 tani osht i rritur? se po flet

 15. illyrianss001 says:

  @empsci car do bonim? ne ne ishim te shkatrum per vete !ka qen politik shum e fort.po sa shqiptar kan luftu per kosoven sa arm i kemi dhon sa shum e shum gjona edhe se kemi qen keq per vete.

 16. Rinor0 says:

  sorry but i think yyou have no hobbies.have you ever witnessed a war????do you want to say that the war in Kosovo was harmless??i know that the war in vietnam was horrible and man people died but never 1000000…why dont you go to the basement? where your mother is waiting and doing masturbation or something like that??!!!ASSHOLE!!

 17. yfcandme says:

  google jurassic park theme 100 or 1000x slower it’ll? be there

 18. CptSchmidt says:

  what is the music? in this?

 19. pdosman says:

  this is an awesome? video